Υπάρχουν δύο επιλογές:
- με συνεργαζόμενη ταχυμεταφορική (επιβάρυνση € 3,20), η οποία παραδίδει στην πόρτα σου
- με box now (επιβάρυνση € 2,00) και παράδοση στο κοντινότερο κουβούκλιο της εταιρείας.
Ο επιθυμητός τρόπος δηλώνεται κατά το checkout. Εκεί αφαιρούνται επίσης αυτόματα τα έξοδα αποστολής, εάν η συνολική αξία των βιβλίων υπερβαίνει τα 30 ευρώ.
Ο συνήθης χρόνος παράδοσης με ταχυμεταφορική είναι 1-3 εργάσιμες για μεγάλες πόλεις και πρωτεύουσες νομών της ηπειρωτικής Ελλάδας, 2-3 εργάσιμες για νησιά και αγροτικές περιοχές. Για εξαιρετικά δυσπρόσιτους προορισμούς, όπως απομονωμένα ορεινά χωριά ή μικρονήσια, προσθέστε μία ημέρα.
Ίδιος πάνω-κάτω είναι ο χρόνος με box now, βεβαιώσου όμως πρώτα ότι εξυπηρετείται η περιοχή σου (δεν καλύπτονται ορεινές αραιοκατοικημένες περιοχές, ενώ από νησιά καλύπτονται μόνο η Κρήτη, η Σαλαμίνα και οι πόλεις της Χαλκίδας, της Κέρκυρας και της Λευκάδας).